PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123311}

Asterix i wikingowie

Astérix et les Vikings
7,0 31 425
ocen
7,0 10 1 31425
5,8 5
ocen krytyków
Asterix i wikingowie
powrót do forum filmu Asterix i wikingowie

Ciekawa wpadka

ocenił(a) film na 7

Podczas uczty Obelix mówi Trendixowi, że jak był w jego wieku to jadał m.in. tłuczone ziemniaki. O ile mi wiadomo 50 lat przed narodzeniem Chrystusa w Europie nie było ziemniaków. Ziemniaki pojawiły się dopiero po odkryciu Ameryki przez Kolumba. W czasie akcji filmu galowie podobnie jak pozostałe ludy Europy nie wiedziały o istnieniu Ameryki. Oczywiście może to być również celowy zabieg autorów filmu.

ocenił(a) film na 5
bartoszu88

Esemesów też nie było. Bajka bardziej upodobniła się do filmu niż do klasyki Goscinnego.

bartoszu88

Chyba we wszystkich czesciach sa tego typu smaczki wiec nie widze problemu.

allinone666

to tak jak by szukac bledow oznakowania stopni oficerow w "lista Schindlera" - tzn takie bledy sa nieistotne!

ocenił(a) film na 7
emu_

Ja nie potępiam twórców za to ,tylko informuje o takim zdarzeniu .

bartoszu88

Kurde...
Serio, gratulacje spostrzegawczości. ;p
Ja nie zwróciłam na to uwagi, tak szczerze.

ocenił(a) film na 10
Claudes

A ta wpadka tylko jest w Poslkim dubbingu. O ile w Polskiej wersji wymienia różne potrawy w orginale Obelix mówi tylko o dzikach ["Pudyń z dzika, ciasto z dzika"].

ggk___

Spostrzegawczy jesteś. Ja jak to usłyszałem to sobie pomyślałem: o ja też :P:P

użytkownik usunięty
bartoszu88

A to nie wiesz, że tak naprawdę to Gallowie pierwsi mieli ziemniaki?? Jedli je wymiennie z pyrami i kartoflami ;)

ocenił(a) film na 6

ogladalem to tylko w orginale i tam tez faktycznie tego nie ma
obeliks wymienia tylko jakies dziwne potrawy z dzika
a skoro jest to tylko w polskiej wersji nie jest to celowy zabieg tworcow tylko wtopa tlumaczy/dystrybutora?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones